Przyjęło się, że moda zmienia się co roku, ale różnorodnym zmianom ulegają też przeróżne trendy – w tym także trendy wnętrzarskie. Rok 2018 w kuchennych inspiracjach jest także dość ściśle określony. Jakie nowinki lub kierunki rozwoju wnętrz kuchennych obserwować możemy właśnie w 2018 roku? Sprawdźmy.

Kuchnie otwarte na salon, z wyjątkowo funkcjonalną wyspą lub takie, które wyposażono w tak wygodne meble, że nie chciałoby się z nich wychodzić. Takie są i będą kuchnie nowoczesne. Współcześnie wyspa kuchenna nie jest już tylko dodatkiem do kuchennej aranżacji, ale staje się coraz częściej w pełni samodzielnym, doskonale wyposażonym meblem, o szerokich możliwościach zastosowania. Może zastępować nie tylko kuchenny stół, ale pełnić również rolę witryny przeznaczonej do eksponowania ciekawych akcesoriów czy bibelotów, jak również może być miejscem, w którym z powodzeniem przechowywać można różnorodne produkty spożywcze czy inne akcesoria kuchenne.

Nowoczesne kuchnie w 2018 roku to już nie tylko przestrzenie z dominacją bieli, ale i miejsca, gdzie coraz częściej z naturalnym odcieniem drewna kontrastuje wyrazista szarość. Ta wybierana jest nie tylko w wersji matowej, ale równie często – także w opcji błyszczącej. Ta szarość właśnie idealnie współgra z wnętrzami kuchennymi w stylu vintage lub takimi, w których wyraźnie widoczne stają się nawiązania do stylu loftowego.

Co ciekawe, do nowoczesnych kuchni coraz częściej wdziera się także inna, bardzo wyrazista barwa – czerń. I to nie tylko na ścianach, ale również i na blatach czy na frontach mebli kuchennych. Z pewnością warto ją wypróbować.