Już się tak przyjęło, że kuchnia bez szafek nie ma prawa racji bytu. Bo i jak mogłoby być inaczej, jeśli to właśnie w szafkach i szafeczkach przechowujemy wykorzystywane często szkło, produkty spożywcze wykorzystywane podczas przygotowywania posiłków czy różnego rodzaju kuchenne akcesoria i bibeloty. Przeglądając asortyment mebli kuchennych dostępny w dobrych sklepach z meblami przekonać się możemy, że szeroki wybór oferowanych szafek do kuchni potrafi zachwycić. Szafki kuchenne mogą więc być zarówno stojące, wiszące, jak i narożne. Dobrze, by były solidnie wykonane i na tyle pojemne, głębokie i wysokie, że z powodzeniem zmieszczą nawet nadmiar rzeczy.

Wybierając wysokie szafki (takie o wysokości minimum 60 cm) warto postawić przeszklone fronty. W ofercie branżowej znajdziemy rzecz jasna i fronty jednolite, jak i witrażowe – to, na co ostatecznie się zdecydujemy, zależeć będzie już od naszych indywidualnych preferencji.

Szafki niskie, najczęściej dwuszeregowe, to również absolutnie niezastąpiona część zabudowy kuchennej. Dostępne często  opcji otwieranej od góry, świetnie nadają się do montażu w postaci wiszącej. Co więcej – warto zdecydować się montaż co najmniej dwóch rzędów szafek wiszących. Dla ogólnej wygody użytkowania w kuchni właśnie.

Szafki stojące z kolei, wykorzystywane jako podstawa do zamontowania blatu roboczego w kuchni, to również solidna podstawa każdej kuchni. Tu inwestorzy mogą wybierać – czy interesuje ich zabudowa wolnostojąca czy szeregowa. W sklepach meblowych znaleźć dziś można szeroki wybór obydwu rozwiązań.