2

Choć wydawać by się mogło, że chcąc na stałe zaprosić akcenty nowojorskie do własnej przestrzeni domowej, trzeba będzie liczyć się z naprawdę dużymi wydatkami i pomysłami rodem z kosmosu, przekonać się można, że nic z tych rzeczy. Zwłaszcza, jeśli o aranżację przestrzeni kuchennej chodzi. Skąd to wiadomo? A no stąd, że w kuchniach inspirowanych stylem nowojorskim główny nacisk kładzie się na klasykę – meblową oczywiście. Tym samym meble w takiej kuchni nie będą zaliczane do grupy tych nowoczesnych, ale raczej tradycyjnych, opartych na wykorzystaniu naturalnego drewna. Często ich główną (o ile nie jedyną) ozdobą, będą zdobne fronty, bazujące na uwypukleniu uroczych wyżłobień i ramek podkreślających niewymuszoną ekskluzywność całości.

Jak się przekonujemy – meble kuchenne w stylu nowojorskim na pewno nie będą bazowały na szklanych czy lakierowanych frontach – te wyznaczniki bowiem są raczej dedykowane liniom nowoczesnym.

A jaka kolorystyka mebli powinna nas zainteresować, gdy myślimy o wyposażeniu kuchni akcentami inspirowanymi Nowym Jorkiem? Z pewnością będą to więc meble jasne – białe, kremowe lub dostępne w naturalnej barwie surowca. Raczej nie spotyka się tu akcentów ciemniejszych brązów, gdyż najzwyczajniej w świecie ta ciemna kolorystyka mogłaby przytłaczać.

Kuchnię w stylu nowojorskim z powodzeniem zaaranżować można w każdym pomieszczeniu – niezależnie od jego usytuowania czy metrażu. Dużym powodzeniem w ostatnich latach cieszą się takie kuchnie urządzane na poddaszu. Jeśli nasze mieszkanie czy dom jest w nie wyposażone – z pewnością warto pomyśleć o wdrożeniu tego pomysłu właśnie.