Jednym z podstawowych i absolutnie niezastąpionych mebli kuchennych pozostaje stół. Umieszczony zazwyczaj na środku pomieszczenia, pełnić może wiele różnych ról. Najważniejszą spośród nich pozostaje zapewnianie miejsca do komfortowego spożywania posiłków w gronie rodziny. Tu doskonałym wyborem inwestorskim staje się więc stół kuchenny rozkładany. Praktyka pokazuje, że rozkładany będzie tylko w tych sytuacjach, które będą tego wymagały. Na co dzień zaś stać będzie w pełnej swojej krasie… naturalnych rozmiarów.

Stół kuchenny rozkładany w wersji najbardziej uniwersalnej, to mebel o naturalnym odcieniu drewna, obowiązkowo z widocznymi wszelkimi sękami. Mebel tego typu świetnie sprawdzi się w kuchniach urządzonych w różnorodnym stylu – od tego klasycznego i wyjątkowo minimalistycznego, jak i stylu prowansalskiego czy skandynawskiego. W tym ostatnim przypadku jednak najlepiej będzie postawić na biały stół kuchenny. Ten w zestawieniu z pozostałymi jasnymi meblami, stworzy spójną całość kreacji wnętrzarskiej, bardzo atrakcyjną wizualnie.

Jeśli zaś w naszej kuchni dominuje styl rodem z Toskanii, nasz stół kuchenny rozkładany nie może być modelem byle jakim, kupionym jakby od niechcenia. Taki mebel ma prezentować się bardzo masywnie – dobrze, jeśli wykonany został z solidnego drewna i wyposażony w grube, toczone nogi. Dodatkowym jego atutem wizualnym i stylistycznym będą gustowne zdobienia z wykorzystaniem metaloplastyki lub blat wykonany z pięknego marmuru. Elegancki stół kuchenny po prostu warto kupić!